Polecany DJ – cechy

Dj na wesele czy zespół muzyczny na wesele?

Wielu z Was organizując imprezę zastanawia się nad oprawą muzyczną. Niezależnie od jej rodzaju zawsze następuję dylemat – muzyka na żywo czy ta tak zwana „mechaniczna”.

Zespół – przeważnie składający się z kilku osób, prezentujący utwory według własnego wykonania czy osoba korzystająca z gotowego materiału – DJ?

W obu przypadkach występują oczywiście wady jak i zalety.

Można tutaj mówić o cenach – gdzie DJ zdecydowanie wygrywa, oferując Nam niższą stawkę. Jednak co w przypadku jakości prezentowanego materiału? Zespół czy orkiestra posiadająca wokalistę lub wokalistę zawsze niesie za sobą ryzyko. Nie każde wykonanie utworu (szczególnie zagranicznego) zostanie zaprezentowane idealnie i zgodnie z Naszymi wymaganiami. Owszem, istnieje sporo takich wykonawców, którzy poradzą sobie z trudnościami wokalnymi – w niektórych przypadkach wykonując je lepiej niż oryginalni twórcy. Z własnego doświadczenia mogę jednak powiedzieć iż bardzo trudno na nich trafić.

Dlaczego warto wybrać DJa?

Przede wszystkim dlatego, że taka osoba jest w stanie przygotować materiał na kilka długich godzin, a w nagłych przypadkach utraty głosu nie musi odmawiać zarezerwowanego terminu. DJ jest również w stanie dopasować się do trwającej imprezy w czasie rzeczywistym. Wystarczy szybki rzut okiem na parkiet i zmiana stylu na inny nie stanowi większego problemu.

Jak znaleźć dobrego DJa?

Poczta pantoflowa to nadal idealne narzędzie do znajdywania odpowiednich rozwiązań. Skoro ktoś był, widział i przeżył 😉 imprezę na której DJ zajmował się obsługą muzyczną, a goście nie schodzili z parkietu – może z czystym sumieniem polecić go innym. Podpytaj znajomych lub rodzinę czy dobrze bawili się podczas zabawy prowadzonej przez DJa. Możesz również znaleźć mnóstwo informacji na jego temat w sieci – na jego stronie www lub facebook’u.